Draama töökohal

Inimesed kulutavad keskmiselt 2,5h päevas draamale…

Sellise tulemuseni jõudis draama uurija Cy Wakeman. Tema uuringute kohaselt kulutavad inimesed keskmiselt 2,5h päevas draamale ehk keskenduvad sellele, mis tegelikult ei tööta. Aastas teeb see kokku 816h tegelemist millelegagi, millel puudub konstruktiivne sisu ja mis viib meid eemale tööõnnest, pühendumusest ja tulemustest.

Mis on draama? Draama on reaalsuse moonutamine oma välja mõeldud lugude kaudu. Me eeldame ja arvame midagi teise inimese kohta ilma, et me reaalselt küsiksime või teeksime endale faktid selgeks. Nii kasvab ühe loo külge teine ja tekib negatiivne spiraal – meeskonnas on omavahel suhted sassis ja seda sasipundart on tihti endal lahendada keeruline.

Tüüpilised draama põhjustajad töökohal on:
– 32% EGO käitumine ehk hinnangute andmine, ventileerimine ja keskendumine sellele, mis ei allu Sinu kontrollile.
– 23% vastutuse mitte võtmine
– 15% kauplemine – teen seda siis kui…, olen nõus kui… ehk need on need olukorrad, kus tahame kindlustada tulevikku enda kasuks
–  13% muutustele vastuseis
–  8% pühendumise puudumine
–  10% muud erinevad põhjused

Meeskonnacoaching on turvaline viis lahti harutada sõlme läinud suhted meeskonnas. Kohtumised toimuvad igakuiselt poole päeva kaupa. Sellisel viisil liikudes saab sõlmkohad sujuvalt “lahti sulatada” ja  meeskonnas taastub koostöövaim.

Scroll to Top